
18 i 19 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Bolesławcu w ramach projektu Mały Mistrz – Szkolny Związek Sportowy , finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz realizowanego przez Szkolny Związek Sportowy, odbyły się wyjątkowe zajęcia sportowe. Uczniowie klas pierwszych: 1a, 1b i 1c uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pana Mariusza Sulmę – wielokrotnego mistrza Polski w taekwondo, a obecnie trenera tej dyscypliny sportu.
Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać podstawy taekwondo oraz aktywnie uczestniczyć w różnorodnych ćwiczeniach praktycznych. Zajęcia były pełne ruchu, emocji i świetnej zabawy. Uczniowie ćwiczyli elementy taekwondo, wykonywali zadania sprawnościowe, a także próbowali swoich sił w przebijaniu desek ręką oraz kopnięciami w tarcze treningowe.
Wiele ćwiczeń opierało się na współpracy i wzajemnym wspieraniu się, dzięki czemu dzieci mogły rozwijać nie tylko sprawność fizyczną, ale również umiejętność działania w grupie. Ogromną radość sprawiła uczniom końcowa konkurencja z wykorzystaniem pianek „makaronów”. Dzieci, wyposażone w kaski ochronne, dobierały się w pary i rywalizowały ze sobą, zdobywając punkty w sportowej atmosferze.
Dzieci były zachwycone i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w każdej części spotkania. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z taekwondo i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.
A w następnym dniu kolejne wyjątkowe zajęcia sportowe. Tym razem uczniów klas 2c i 3c odwiedził Dawid Barański – zawodnik specjalizujący się w skoku wzwyż, wielokrotny mistrz Dolnego Śląska, zdobywca złotego i brązowego medalu w wieloskoku, srebrnych medali w wieloskoku i skoku wzwyż oraz zdobywca 4. miejsca w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski.
Podczas zajęć Dawid Barański przeprowadził z dziećmi profesjonalną rozgrzewkę oraz ćwiczenia rozwijające szybkość, koordynację i skoczność.
Uczniowie wykonywali ćwiczenia oswajające z materacem zeskokowym, w tym przewroty oraz różne skoki na materac, które miały na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wykonania elementów skoku wzwyż. W dalszej części zajęć sportowiec zaprezentował technikę skoku wzwyż. Pokaz obejmował dwa style skoku: technikę nożycową oraz flop.
Następnie dzieci, z asekuracją, miały możliwość wykonywania elementów skoku wzwyż i stopniowego ich doskonalenia. Zajęcia wzbudziły wielki entuzjazm u uczestników, którzy podejmowali kolejne próby i aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach.
Link ze strony szkoły z relacją z Lekcji –
https://sp4boleslawiec.pl/projekt-maly-mistrz,2362,pl






Na stadionie w Dobryninie odbył się Lekkoatletyczny Turniej „Mały Mistrz”. W turnieju wzięło udział 110 dzieci z 5 szkół: ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Szkoły Podstawowej Dobryninie, Szkoły Podstawowej w Kiełkowie oraz Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegu na 60m przez płotki, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie […]

Pozostał już tylko tydzień na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie nowe […]

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]