Inauguracja programu Mały Mistrz

Inauguracja programu Mały Mistrz

Inauguracja programu Mały Mistrz

16 X 2024 w hali DOSiR w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej odbyła się inauguracja Programu „Mały Mistrz”, którego celem jest zwiększenie aktywności fizycznej i poprawa zdrowia najmłodszych. Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej i opiera się na prowadzeniu zajęć sportowych przez wykwalifikowanych nauczycieli.

W Ogólnopolskim Programie Wsparcia Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży „Mały Mistrz” bierze udział blisko 180 tys. dzieci z ponad 3 tys. szkół i 14 tys. nauczycieli. Program finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki stawia sobie za cel wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć wychowania fizycznego w klasach I-III, a jego realizacją zajmuje się Szkolny Związek Sportowy we współpracy ze szkołami i nauczycielami.

Uczestnikami inauguracji byli  uczniowie klas 1 i 2, nauczyciele wychowania fizycznego i wychowawcy klas 1-2 Szkoły Podstawowej nr 50 w Warszawie, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki:
– Marcin Nowocień – Z-ca dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich – Ministerstwo Sportu i Turystyki,
– Marcin Brzychcy – Naczelnik w Departamencie Sportu dla Wszystkich – Ministerstwo Sportu i Turystyki
oraz Szkolnego Związku Sportowego:
– Wojciech Ziemniak – Senator RP, Prezes Szkolnego Związku Sportowego,
– Iwona Zielińska-Mróz – Prezes Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego,
– Dariusz Abramuk – sekretarz generalny Szkolnego Związku Sportowego.
Swoją obecnością zaszczycili nas również:
– Gabriela Szustek – Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ
– Sylwester Klimiuk – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ
– Anna Tomaszewska – Wiceburmistrzyni Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
DOSiR Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy
Gość specjalny – Joanna Mirek – dwukrotna medalistka Mistrzostw Europy w piłce siatkowej.

W programie obejrzeliśmy w akcji:

• Pokaz cheerleadingu w wykonaniu zespołu Axel Fireflies UKS Jagiellonka
• Lekcja z Mistrzem panią Joanną Mirek – siatkarką, dwukrotną medalistką Mistrzostw Europy (rozmowa i wspólna rozgrzewka przed próbami sprawnościowymi)
• Realizacja prób sprawnościowych zgodnych z programem „Mały Mistrz”
– Skłon dosiężny w siadzie
– Skok w dal z miejsca
– Podpór z leżenia przodem – tzw.”deska”
– Bieg wahadłowy 10x5m
• Wyścigi w rywalizacji międzyklasowej klas I i II
Prowadzącym Inaugurację był Andrzej Sowa.

Zobacz również

Ostatni tydzień zgłoszeń do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27

Ostatni tydzień zgłoszeń do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27

Pozostało już tylko kilka dni na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie […]

Więcej
Wywiadówki z kultury fizycznej w województwie śląskim

Wywiadówki z kultury fizycznej w województwie śląskim

W województwie śląskim dobiegła końca kolejna seria spotkań z rodzicami, realizowana w ramach programu „Mały Mistrz”. Edukacja i zaangażowanie opiekunów stanowią istotny element tego projektu. Formuła spotkań opierała się na połączeniu wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi. Rodzice nie tylko wysłuchali wielu prelekcji, ale również brali aktywny udział w ćwiczeniach fizycznych, co miało na celu lepsze […]

Więcej
Event Małego Mistrza w Szkole Podstawowej w Osielsku

Event Małego Mistrza w Szkole Podstawowej w Osielsku

2 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Osielsku odbył się Event Małego Mistrza, którego celem była promocja aktywności fizycznej oraz zachęcanie dzieci do uczestnictwa w różnorodnych formach ruchu. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania i konkurencje sprawnościowe. Podczas eventu dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, torach […]

Więcej
Przejdź do treści