Kolejne Lekcje z Mistrzem programu Mały Mistrz w województwie dolnośląskim

Kolejne Lekcje z Mistrzem programu Mały Mistrz w województwie dolnośląskim

Kolejne Lekcje z Mistrzem programu Mały Mistrz w województwie dolnośląskim

Odbywają się kolejne spotkania dzieci uczestniczących w programie Mały Mistrz ze znanymi sportowcami. W ostatnim czasie odbyło się ich kilka, m.in. w:

Szkole Podstawowej w Goszczu lekcje przeprowadził Andrzej Kuch – mistrz Polski w skoku w dal. Pierwsza część spotkania była okazją do rozmowy ze sportowcem – uczniowie mogli poznać jego drogę do sukcesu, treningowe wyzwania i sportowe pasje. W drugiej części mistrz poprowadził wspólne ćwiczenia, które dały dzieciom mnóstwo radości i energii.

Dwóch znakomitych sportowców gościło w Szkole Podstawowej Nr 32 we Wrocławiu, byli nimi: Klasa 1a, która miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Pawła Kwita — wieloletniego mistrza Polski oraz wicemistrza świata we freestyle’u piłkarskim. Utalentowany zawodnik zaprezentował pokaz swoich umiejętności, wzbudzając ogromny zachwyt wśród dzieci. Podczas występu uczył uczniów nazw części ciała, którymi można odbijać lub utrzymywać piłkę, demonstrując przy tym efektowne triki. Po pokazie Paweł Kwit poprowadził serię ćwiczeń doskonalących panowanie nad piłką. Uczniowie z entuzjazmem próbowali naśladować mistrza, a całe spotkanie przebiegło w atmosferze radości i sportowej zabawy.

Natomiast uczniów klas 3a i 3c odwiedził rekordzista świata w biegu na 4×400 metrów, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk, Łukasz Krawczuk. Sportowiec poprowadził dla dzieci inspirujące zajęcia poświęcone lekkoatletyce i zdrowemu stylowi życia. Gość rozpoczął spotkanie prelekcją na temat wpływu regularnej aktywności fizycznej na zdrowie. W przystępny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o tym, jak trening rozwija ciało, poprawia samopoczucie i pomaga w budowaniu dobrych nawyków. Następnie przeprowadził krótkie ćwiczenia doskonalące podstawowe umiejętności lekkoatletyczne, które uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali. Nie zabrakło również wyjątkowej niespodzianki — każdy uczeń mógł z bliska zobaczyć najcenniejsze medale zdobyte przez mistrza.

Lekcja w ZSP nr 3 w Wałbrzychu; uczniowie klasy 3a tej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach sportowych, które poprowadził pan Kamil Pernej – mistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wyglądała droga Pana Kamila do sukcesu i zdobycia mistrzostwa. Największą jednak atrakcją był wspólny trening i ćwiczenia sportowe. Spotkanie uświadomiło uczestnikom, że warto uprawiać sport, bo to nie tylko wysiłek fizyczny, ale pasja i radość.

W Szkole Podstawowej  w Barkowie w ramach Programu ,,Mały Mistrz” odbyła się lekcja z Mistrzem. Klasy 1-3 miały możliwość sprawdzenia się w treningu bokserskim, który poprowadził Mistrz Dolnego Śląska w boksie Piotr Rojda, założyciel Klubu Bokserskiego GARDA Wąsosz. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się ile wysiłku, pasji i serca wkłada trener, aby młodzi adepci zaufali sobie i pokochali aktywność fizyczną. Nie zabrakło też ciekawych pytań dotyczących doświadczenia zdobytego na ringu. Dzieci z niecierpliwością czekały na część praktyczną lekcji, aby móc sprawdzić się z nowopoznanych technik oddawania ciosów. Mistrz podkreślał, że boks to dyscyplina sportowa, w której nie ma miejsca na niesportowe zachowania. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią wykorzystać cenne wskazówki i być może odważą się przyjechać na swój pierwszy trening do #GARDA – Klub Bokserski Wąsosz Dziękujemy #PiotrRojda

Zobacz również

Ostatni tydzień zgłoszeń do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27

Ostatni tydzień zgłoszeń do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27

Pozostało już tylko kilka dni na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie […]

Więcej
Wywiadówki z kultury fizycznej w województwie śląskim

Wywiadówki z kultury fizycznej w województwie śląskim

W województwie śląskim dobiegła końca kolejna seria spotkań z rodzicami, realizowana w ramach programu „Mały Mistrz”. Edukacja i zaangażowanie opiekunów stanowią istotny element tego projektu. Formuła spotkań opierała się na połączeniu wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi. Rodzice nie tylko wysłuchali wielu prelekcji, ale również brali aktywny udział w ćwiczeniach fizycznych, co miało na celu lepsze […]

Więcej
Event Małego Mistrza w Szkole Podstawowej w Osielsku

Event Małego Mistrza w Szkole Podstawowej w Osielsku

2 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Osielsku odbył się Event Małego Mistrza, którego celem była promocja aktywności fizycznej oraz zachęcanie dzieci do uczestnictwa w różnorodnych formach ruchu. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania i konkurencje sprawnościowe. Podczas eventu dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, torach […]

Więcej
Przejdź do treści