
Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” informuje, że decyzją Zarządu Krajowego Szkolnego Związku Sportowego będzie gospodarzem konferencji szkoleniowej dla osób, które pełnić będą rolę wykładowców na spotkaniach szkoleniowych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego realizujących program Mały Mistrz.
Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2024 roku we Wrocławiu z udziałem przedstawicieli województw: lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.
Plan konferencji
28.08.2024
Wykład dr hab. Doroty Groffik, prof. AWF Katowice „Wychowanie psychomotoryczne dziecka w świetle dzisiejszych wyzwań”
Wykład dr hab. Ireneusza Cichego, prof. AWF Wrocław „Złoty wiek motoryczności – kluczowy okres w rozwoju dziecka – szanse i zagrożenia”
Wykład Adama Szymczaka , SZS „Dolny Śląsk” „ Program Mały Mistrz – ogólne założenia, materiały, wywiadówki z kultury fizycznej, lekcje z Mistrzem i inne aktywności”
Wykład/ zajęcia praktyczne dr hab. Jarosława Fugiela, prof. AWF Wrocław „Metodyka diagnozowania rozwoju fizycznego, motorycznego oraz umiejętności ruchowych dzieci – test sprawności fizycznej w programie Mały Mistrz”
Zajęcia praktyczne dr hab. Doroty Groffik, prof. AWF Katowice „Wychowanie psychomotoryczne dziecka w świetle dzisiejszych wyzwań – propozycje realizacji w lekcji WF”.
29.08.2024
Wykład/ Zajęcia praktyczne prof. dr hab. Michała Bronikowskiego i dr hab. Małgorzaty Bronikowskiej, prof. AWF Poznań „Zabawy motoryczne i poznawcze – pakiet startowy Mały Mistrz”
Zajęcia praktyczne dr hab. Małgorzaty Sobery, prof. AWF Wrocław „Gimnastyka to zdrowie i sprawność”
Zajęcia praktyczne dr Marcina Ściślaka AWF Wrocław „Ćwiczenia, zabaw i gry wprowadzające do sprawności piłkarz na przykładzie siatkówki”
Konferencja współorganizowana z Akademią Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu






Na stadionie w Dobryninie odbył się Lekkoatletyczny Turniej „Mały Mistrz”. W turnieju wzięło udział 110 dzieci z 5 szkół: ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Szkoły Podstawowej Dobryninie, Szkoły Podstawowej w Kiełkowie oraz Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegu na 60m przez płotki, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie […]

Pozostał już tylko tydzień na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie nowe […]

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]