Lekcja z Mistrzem w Jugowicach – wyjątkowe sportowe doświadczenie dla klas I-III 

Lekcja z Mistrzem w Jugowicach – wyjątkowe sportowe doświadczenie dla klas I-III 

Lekcja z Mistrzem w Jugowicach – wyjątkowe sportowe doświadczenie dla klas I-III 

Rozpoczynamy Lekcje z Mistrzem programu Mały Mistrz w województwie dolnośląskim w 2025 roku. Pierwsze z nich odbyły się w Szkole Podstawowej w Jugowicach. Oto relacja z nich;

W Jugowicach odbyła się niezwykła „Lekcja z Mistrzem”, podczas której dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi zawodnicy. Gośćmi wydarzenia byli Martyna Mojsa i Paweł Leśnicki – doświadczeni sportowcy, którzy podzielili się swoją wiedzą i pasją.

Podczas zajęć młodzi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, poznać techniki treningowe i doświadczyć sportowych emocji. Wszystko odbywało się w atmosferze zdrowej rywalizacji, a profesjonalne wskazówki od mistrzów sprawiły, że dzieci poczuły się jak na prawdziwych zawodach.

To wyjątkowe spotkanie nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń, ale także zainspirowało najmłodszych do aktywności fizycznej i rozwijania sportowych pasji.

Martyna Mojsa- T\trzykrotna brązowa medalistka 2022, 2023, 2024 Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów w kat. Młodzieżowiec 

Olimpijskie podnoszenie ciężarów to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy wykonują dwa główne ćwiczenia: rwanie i podrzut, polegające na jak najszybszym i najprecyzyjniejszym uniesieniu sztangi nad głowę. Zawody odbywają się w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, a celem jest osiągnięcie jak największego wyniku łącznego w obu próbnych liftach.

Paweł Leśnicki – zawody Firefighter Challenge to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby.

 Największe sukcesy to dwa srebrne medale w kategoriach sztafeta męska i sztafeta mix na Mistrzostwach Świata w 2024 w Nashville w USA.

Zobacz również

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]

Więcej
Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu  „Lekcję z Mistrzem” poprowadził Wielki Mistrz – mistrz świata i 4-krotny mistrz kraju w piłce siatkowej – Rafał Buszek. Lekcja odbyła się przy okazji VIII Paraolimpiady Dziecięcej „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Spotkanie z tak utytułowanym sportowcem było nie lada gratką dla uczestników Paraolimpiady. Pan Rafał przywiózł […]

Więcej
EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

W Szkole Podstawowej w Kozielicach z udziałem małych mistrzyń i mistrrzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu odbył się EVENT promujący program „Mały Mistrz”. Na przeszło 20 stacjach różnych sportów i innym form aktywności dziewczęta i chłopcy mieli za zadanie zdobyć minimum 15 zaliczeń / pieczątek. Wszyscy za udział otrzymali pamiątkowe medale, woreczki / […]

Więcej
Przejdź do treści