Magdalena Fularczyk w Szkole Podstawowej w Kruszynie

Magdalena Fularczyk w Szkole Podstawowej w Kruszynie

Magdalena Fularczyk w Szkole Podstawowej w Kruszynie

W ramach programu Mały Mistrz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszynie wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu z Magdaleną Fularczyk-Kołodziejczyk – jedną z najbardziej utytułowanych polskich wioślarek i prawdziwą ikoną sportu. Wizyta mistrzyni stała się niezwykle inspirującym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.

Magdalena Fularczyk-Kołodziejczyk to zawodniczka, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu. Jest mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro (2016)brązową medalistką igrzysk w Londynie (2012), wielokrotną mistrzynią i medalistką mistrzostw świata oraz Europy. W swojej karierze zdobyła niemal wszystko, o czym marzy sportowiec, a jej sukcesy są efektem ogromnej pracy, wytrwałości i niezłomnego charakteru.

Podczas spotkania opowiadała o swoich sportowych początkach, pierwszych treningach i trudnej drodze na szczyt. Uczniowie mogli usłyszeć o codziennych wyrzeczeniach, intensywnych przygotowaniach do zawodów oraz o chwilach, w których trzeba było walczyć nie tylko z rywalkami, ale też z własnymi słabościami. Mistrzyni podkreślała, jak ważne jest stawianie sobie celów i cierpliwe dążenie do ich realizacji, nawet gdy pojawiają się trudności.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści o igrzyskach olimpijskich, kulisach wielkich startów i o emocjach, które towarzyszą zdobywaniu medalu dla Polski. Nie zabrakło też rozmów o roli współpracy w sporcie, bo wioślarstwo to przede wszystkim zgranie, zaufanie i praca zespołowa.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pytania uczniów – było ich naprawdę wiele! Pytali o treningi, motywację, porażki i największe sportowe marzenia. Magdalena odpowiadała szczerze i z dużą życzliwością, pokazując, że mimo ogromnych sukcesów pozostała osobą skromną, otwartą i pełną pozytywnej energii.

Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami, autografami i gromkimi brawami. Dla uczniów była to wyjątkowa lekcja, która pokazała, że pasja, determinacja i ciężka praca mogą zaprowadzić naprawdę daleko. Wizyta Magdaleny Fularczyk-Kołodziejczyk na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i z pewnością zmotywuje młodych sportowców do podejmowania własnych wyzwań.

Zobacz również

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]

Więcej
Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu  „Lekcję z Mistrzem” poprowadził Wielki Mistrz – mistrz świata i 4-krotny mistrz kraju w piłce siatkowej – Rafał Buszek. Lekcja odbyła się przy okazji VIII Paraolimpiady Dziecięcej „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Spotkanie z tak utytułowanym sportowcem było nie lada gratką dla uczestników Paraolimpiady. Pan Rafał przywiózł […]

Więcej
EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

W Szkole Podstawowej w Kozielicach z udziałem małych mistrzyń i mistrrzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu odbył się EVENT promujący program „Mały Mistrz”. Na przeszło 20 stacjach różnych sportów i innym form aktywności dziewczęta i chłopcy mieli za zadanie zdobyć minimum 15 zaliczeń / pieczątek. Wszyscy za udział otrzymali pamiątkowe medale, woreczki / […]

Więcej
Przejdź do treści