
W dniu 4 listopada w Szkole Podstawowej w Kowalach Pańskich-Kolonii odbyła się Lekcja z Mistrzem. Zajęcia wychowania fizycznego, realizowane w ramach projektu Mały Mistrz, poprowadził wraz z Leną Frącalą, Pan Marcin Kolański, instruktor z licencją PZMT dyscypliny walki MuayThai oraz instruktor z licencją PZKB dyscypliny walki Kickboxing, zdobywca wielu prestiżowych nagród i tytułów.
Podopieczna Pana trenera to Lena Frącala, 17-letnia mieszkanka Kowali Pańskich, utytułowana zawodniczka sportów walki, reprezentantka Polski, wielokrotnie powoływana do kadry.
Największe osiągnięcia Leny to:
Mistrzostwo Polski Muaythai -48kg junior 2025
Puchar Polski Muaythai -48kg junior 2025
Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata Muaythai -48kg junior 2025 Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Vice Mistrzostwo Polski w Kickboxing formuła K1 -48kg junior 2025
Srebrny Medal na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu formuła K1 -48kg junior 2025 Budapeszt, Węgry
Puchar Polski w Kickboxingu formuła kicklight -50kg junior 2024
Lena należy do Kadry Narodowej: Polskiego Związku Muaythai oraz Polskiego Związku Kickboxingu
Lekcje z Mistrzem to wyjątkowa inicjatywa w ramach programu Mały Mistrz, podczas której uczniowie mają okazję spotkać się z wybitnymi sportowcami. Znani mistrzowie sportu odwiedzą szkoły, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, inspirować dzieci do aktywności fizycznej oraz promować zdrowy styl życia.
Trener i zawodniczka opowiedzieli dzieciakom o swoich sportowych karierach, osiągnięciach, a następnie przeprowadzili trening z przykładowymi elementami tych dyscyplin sportowych.
Dzieciaki były zachwycone, po autografy ustawiła się długa kolejka chętnych.
Miejmy nadzieję, że Lena swoją pasją zaraziła chociaż kilka osób i że będzie miała w szkole kilku naśladowców;) Obecnie Lena przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Atenach, trzymamy za nią kciuki!!!
Tekst i fot. E. Sobolewska
Relacja zdjęciowa z lekcji dostępna w naszych mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/szs.wielkopolska/

Pozostało już tylko kilka dni na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie […]

W województwie śląskim dobiegła końca kolejna seria spotkań z rodzicami, realizowana w ramach programu „Mały Mistrz”. Edukacja i zaangażowanie opiekunów stanowią istotny element tego projektu. Formuła spotkań opierała się na połączeniu wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi. Rodzice nie tylko wysłuchali wielu prelekcji, ale również brali aktywny udział w ćwiczeniach fizycznych, co miało na celu lepsze […]

2 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Osielsku odbył się Event Małego Mistrza, którego celem była promocja aktywności fizycznej oraz zachęcanie dzieci do uczestnictwa w różnorodnych formach ruchu. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania i konkurencje sprawnościowe. Podczas eventu dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, torach […]