Olimpiada Ruchu – skacz, biegaj, rzucaj w ramach programu Mały Mistrz

Olimpiada Ruchu – skacz, biegaj, rzucaj w ramach programu Mały Mistrz

Olimpiada Ruchu – skacz, biegaj, rzucaj w ramach programu Mały Mistrz

W dniach 28 i 30 maja 2025 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 21 we Wrocławiu odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe dla uczniów klas 0-3, zorganizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz” i europejskiej inicjatywy Move Week 2025 – Tygodnia Ruchu.

W sportowej zabawie wzięło udział blisko 550 dzieci z naszej szkoły oraz z zaproszonych placówek: Szkoły Podstawowej w Kiełczowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich oraz Szkoły Podstawowej nr 23 we Wrocławiu.

Na młodych uczestników czekało 10 różnorodnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych, które sprawdzały ich sprawność fizyczną, koordynację i umiejętność współpracy. Nie zabrakło biegania, skakania, rzutów, torów przeszkód i innych atrakcji, które dostarczyły dzieciom mnóstwa radości.

Wielkim wsparciem podczas wydarzenia byli wolontariusze sportowi z Szkoły Podstawowej nr 32 we Wrocławiu, którzy pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu konkurencji – dziękujemy za ich zaangażowanie i uśmiech!

Zwieńczeniem każdego dnia było uroczyste wręczenie medali, które odbyło się w wyjątkowej atmosferze. Nagrody wręczały:

Pani Edyta Krajewska – Dyrektorka ZSP nr 21 we Wrocławiu oraz Pani Monika Lunitz – Dyrektorka ZSP w Bielanach Wrocławskich, którym towarzyszyły Wicedyrektorki obu szkół. To był wzruszający moment, pełen dumy i radości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, wolontariuszom oraz organizatorom za wspólnie spędzony, aktywny czas. To były dwa dni pełne uśmiechu, ruchu i wspaniałych emocji.

Zobacz również

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]

Więcej
Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu  „Lekcję z Mistrzem” poprowadził Wielki Mistrz – mistrz świata i 4-krotny mistrz kraju w piłce siatkowej – Rafał Buszek. Lekcja odbyła się przy okazji VIII Paraolimpiady Dziecięcej „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Spotkanie z tak utytułowanym sportowcem było nie lada gratką dla uczestników Paraolimpiady. Pan Rafał przywiózł […]

Więcej
EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

W Szkole Podstawowej w Kozielicach z udziałem małych mistrzyń i mistrrzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu odbył się EVENT promujący program „Mały Mistrz”. Na przeszło 20 stacjach różnych sportów i innym form aktywności dziewczęta i chłopcy mieli za zadanie zdobyć minimum 15 zaliczeń / pieczątek. Wszyscy za udział otrzymali pamiątkowe medale, woreczki / […]

Więcej
Przejdź do treści