
Zakończyliśmy realizację tegorocznej edycji Małego Mistrza:
– ponad 12 tysięcy dzieci 🙂
– zajęcia realizowało 598 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej przy wsparciu 376 nauczycieli wychowania fizycznego,
– 598 grup,
– 246 szkół,
– przekazaliśmy do szkół 598 zestawów sprzętu sportowego,
– zorganizowaliście 30 niezapomnianych eventów sportowo-rekreacyjnych,
– 164 inspirujących Lekcji z Mistrzem, na które zapraszaliście niesamowitych sportowców,
– 57 wywiadówek z kultury-fizycznej, żeby zainspirować nie tylko dzieciaki, ale też ich rodziców.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, wychowawcom klas, dyrektorom szkół i przedstawicielom JST.
Wasz wkład i zaangażowanie w realizację Programu jest nieoceniony.
Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, Wasza kreatywność i zaangażowanie doskonale wpływają na rozwój sprawności uczniów. Pobudzacie w dzieciach radość z ruchu i aktywności sportowej!
Cieszymy się z rosnącej popularności Programu „Mały Mistrz” i docenienia jego wartości również przez rodziców.
Życzymy wszystkim naszym Małym Mistrzom radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, aby okres przerwy świątecznej był bezpieczny, ale jednocześnie pełen sportowych aktywności!
Do zobaczenia w Nowym Roku 2026!

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu „Lekcję z Mistrzem” poprowadził Wielki Mistrz – mistrz świata i 4-krotny mistrz kraju w piłce siatkowej – Rafał Buszek. Lekcja odbyła się przy okazji VIII Paraolimpiady Dziecięcej „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Spotkanie z tak utytułowanym sportowcem było nie lada gratką dla uczestników Paraolimpiady. Pan Rafał przywiózł […]

W Szkole Podstawowej w Kozielicach z udziałem małych mistrzyń i mistrrzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu odbył się EVENT promujący program „Mały Mistrz”. Na przeszło 20 stacjach różnych sportów i innym form aktywności dziewczęta i chłopcy mieli za zadanie zdobyć minimum 15 zaliczeń / pieczątek. Wszyscy za udział otrzymali pamiątkowe medale, woreczki / […]