
Jak już pisaliśmy Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs na realizację programu Mały Mistrz w 2025 roku.
Szkolny Związek Sportowy przystąpił do tego konkursu i złożył odpowiedni wniosek. Na dzień 7.03.2025 spodziewane jest rozstrzygnięcie konkursu.
Nie czekając jednak na ten dzień rozpoczynamy w województwie dolnośląskim przyjmowanie zgłoszeń klas, które realizować będą program w okresie marzec – czerwiec 2025 roku, tak by umożliwić szkołom, klasom i nauczycielom pełną realizację programu.
Informujemy, że w przypadku rozstrzygnięci konkursu zgodnie z naszym wnioskiem złożonym w MSiT realizacja programu będzie wyglądała następująco:
1. W okresie marzec – czerwiec program realizować mogą WYŁĄCZNIE klasy, które uczestniczyły w programie w okresie wrzesień – grudzień 2024
2. W okresie wrzesień – grudzień 2025, po odejściu klas III, będziemy przyjmowali do programu przede wszystkim klasy I, które rozpoczną naukę od września. Z wniosku wynika, że będziemy mogli przyjąć do programu tyle klas I, ile skończyło klas III + będziemy mieli dodatkowe miejsca dla 50 nowych klas.
3. W trakcie trwania programu będą kontynuowane specjalne aktywności: Lekcje z Mistrzem, Wywiadówki z Kultury Fizycznej i specjalne Imprezy sportowo – rekreacyjne promujące program
4. Każdy uczestnik musi obowiązkowo zostać objęty testem Małego Mistrza; pierwszy tegoroczny test na przełomie kwietnia/maja i drugi na przełomie listopada/grudnia
Więcej szczegółów dotyczących realizacji programu znajdziecie w jego Założeniach https://docs.google.com/document/d/1T9CU8IWc11QDHgtbQUCiUfE6lKyibPuY/edit?usp=sharing&ouid=113520000765679361572&rtpof=true&sd=true.
Informujemy, że do wszystkich szkół, które realizowały program w 2024 roku wysłaliśmy list z dokumentami dotyczącymi startu programu, w tym instrukcję potwierdzania grup. Można tego dokonać wyłącznie poprzez stronę https://system-malymistrz.szs.pl/
Natychmiast po rozstrzygnięciu konkursu (mamy nadzieję pozytywnym dla SZS) wyślemy dalsze informacje szczegółowe oraz umowy-zlecenia dla nauczycieli wychowania fizycznego


Na stadionie w Dobryninie odbył się Lekkoatletyczny Turniej „Mały Mistrz”. W turnieju wzięło udział 110 dzieci z 5 szkół: ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Szkoły Podstawowej Dobryninie, Szkoły Podstawowej w Kiełkowie oraz Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegu na 60m przez płotki, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie […]

Pozostał już tylko tydzień na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie nowe […]

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]