
W dniu 21 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie odbyła się II edycja międzyszkolnej imprezy sportowo-rekreacyjnej „Sportowa Przygoda Małych Mistrzów II”, organizowanej w ramach programu „Mały Mistrz – Szkolny Związek Sportowy ”.
W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas II–III z pięciu reprezentacji szkolnych:
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Głogowie,
Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie,
Szkoły Podstawowej nr 13 im. Orląt Lwowskich w Głogowie,
Szkoły Podstawowej nr 11 im. Polskich Olimpijczyków w Głogowie –
Głównym celem wydarzenia była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów oraz rozwijanie sprawności ruchowej poprzez atrakcyjne formy zabawy sportowej. Impreza miała charakter rekreacyjny – bez klasyfikacji punktowej – zgodnie z ideą programu „Mały Mistrz”.
Wydarzenie rozpoczęło się wspólną rozgrzewką przy muzyce, prowadzoną przez organizatorkę – Elżbietę Piotrowską, nauczyciela wychowania fizycznego.
Następnie uczestnicy brali udział w aktywnościach realizowanych metodą stacyjną. Przygotowano cztery stacje sportowe:
ringo,
unihokej,
badminton,
tor sprawnościowy „Mały Mistrz”.
Dodatkowo funkcjonowała strefa regeneracji/chill, w której dzieci mogły odpocząć i skorzystać ze zdrowego posiłku.
Dużą atrakcją wydarzenia była obecność zawodników KGHM Chrobrego Głogów wraz z klubową maskotką. Sportowcy przeprowadzili mini pokaz piłki ręcznej oraz wspólną zabawę ruchową z elementami piłki ręcznej, aktywnie angażując uczestników wydarzenia. Spotkanie spotkało się z ogromnym entuzjazmem dzieci i było doskonałą formą promocji sportu w środowisku lokalnym.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwały uczennice klas starszych pełniące funkcję sędziów i wolontariuszy. Wydarzenie przebiegało sprawnie, bezpiecznie i w bardzo pozytywnej atmosferze.
Każdy uczestnik otrzymał:
medal pamiątkowy,
drobny upominek sportowy.
Wszystkie szkoły zostały uhonorowane:
pucharem za udział i zaangażowanie i pamiątkowym dyplomem.
Super Impreza, która wyzwoliła w uczestnikach zaangażowanie, chęć współpracy i niezwykle pozytywną energię.
Realizacja wydarzenia przyczyniła się do promocji programu „Mały Mistrz”, aktywności fizycznej oraz integracji środowiska szkolnego.
Gratulacje dla uczestników, organizatorów i gości imprezy.
Rolkę z imprezy znajdziecie na https://drive.google.com/…/1-twm4IWN87e2D1KYDlELM5…/view
a info o imprezie także na
https://myglogow.pl/…/186245_foto-ruch-zamiast-nudy…
https://vm.tiktok.com/ZNRneXFb1
https://www.facebook.com/share/p/195NmpQqP5






Na stadionie w Dobryninie odbył się Lekkoatletyczny Turniej „Mały Mistrz”. W turnieju wzięło udział 110 dzieci z 5 szkół: ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Szkoły Podstawowej Dobryninie, Szkoły Podstawowej w Kiełkowie oraz Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegu na 60m przez płotki, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie […]

Pozostał już tylko tydzień na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie nowe […]

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]