Szkolenia nauczycieli pracujących w programie Mały Mistrz w województwie dolnośląskim zakończone

Szkolenia nauczycieli pracujących w programie Mały Mistrz w województwie dolnośląskim zakończone

Szkolenia nauczycieli pracujących w programie Mały Mistrz w województwie dolnośląskim zakończone

Wczoraj w Jeleniej Górze odbyło się ostatnie z trzech szkoleń dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, którzy od września rozpoczęli pracę z nowymi klasami w programie Mały Mistrz. Ponad 300 uczestników na dwóch szkoleniach wrocławskich i ostatnim jeleniogórskim miała możność zapoznania się, w części teoretycznej, z programem oraz korzyściami jakie płyną z udziału w nim dla zdrowia i sprawności fizycznej dzieci, ale także z zalet programu przy wprowadzaniu w szkołach nowej podstawy programowej z wychowania fizycznego dla klas I-III.

Jak zwykle bardzo ważnym elementem konferencji były warsztaty praktyczne w czasie których uczestniczący nauczyciele poznali pomysły na realizację niektórych sprawności naszego programu. W tym roku były to sprawności: gimnastyka piłkarza i tancerza.

Z przyjemnością obserwowaliśmy sporą grupę nauczycieli ćwiczących z wielkim zaangażowaniem, a na specjalne wyróżnienie zasługują nauczyciele, którzy wzięli udział w jeleniogórskiej konferencji – ta grupa w ogromnej większości aktywnie brała udział w praktycznej konferencji

Konferencje zamknęły pierwszy etap wprowadzania programu do dolnośląskich szkół w roku szkolnym 2025/26. O tym co w najbliższym czasie poinformowaliśmy szkoły w specjalnym liście, który publikujemy tutaj https://docs.google.com/document/d/14aRhnUzfCHwBPUgo3CWp0UnlMncLipnj/edit?usp=sharing&ouid=113520000765679361572&rtpof=true&sd=true

Dziękujemy wykładowcom: prof. Ireneuszowi Cichemu i mgr Magdalenie Chanas z wrocławskiej AWF oraz dr Zbigniewowi Najsarkowi za świetnie przyjęte wykłady i warsztaty.

Dziękujemy także Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu i Zespołowi Placówek Pozaszkolnych Centrum Wspierania Uzdolnień w Jeleniej Górze za pomoc w realizacji świetnych spotkań nauczycieli.

Zobacz również

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]

Więcej
Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

Mistrz Świata poprowadził „Lekcję z Mistrzem”

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu  „Lekcję z Mistrzem” poprowadził Wielki Mistrz – mistrz świata i 4-krotny mistrz kraju w piłce siatkowej – Rafał Buszek. Lekcja odbyła się przy okazji VIII Paraolimpiady Dziecięcej „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”. Spotkanie z tak utytułowanym sportowcem było nie lada gratką dla uczestników Paraolimpiady. Pan Rafał przywiózł […]

Więcej
EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

EVENT MAŁYCH MISTRZÓW W KOZIELICACH

W Szkole Podstawowej w Kozielicach z udziałem małych mistrzyń i mistrrzów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu odbył się EVENT promujący program „Mały Mistrz”. Na przeszło 20 stacjach różnych sportów i innym form aktywności dziewczęta i chłopcy mieli za zadanie zdobyć minimum 15 zaliczeń / pieczątek. Wszyscy za udział otrzymali pamiątkowe medale, woreczki / […]

Więcej
Przejdź do treści