Urszula Łoś i Rafał Sarnecki gośćmi w SP 20 Grudziądz

Urszula Łoś i Rafał Sarnecki gośćmi w SP 20 Grudziądz

Urszula Łoś i Rafał Sarnecki gośćmi w SP 20 Grudziądz

Rafał Sarnecki – kolarstwo( tor), uczestnik Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, Tokio 2020(2021), wielokrotny medalista Mistrzostw Polski(Mistrz Polski, srebrny i brązowy medalista), medalista Mistrzostw Świata i Europy, wychowanek UKS Tandem działający przy SP 20 i absolwent SP 20 w Grudziądzu, zawodnik Kadry Olimpijskiej na LOS ANGELES 2028.

Kariera sportowa

Obecnie jest zawodnikiem Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji STAL Grudziądz. Pierwszym jego klubem był UKS „TANDEM” Grudziądz.

RokZawodyKonkurencjaPozycja
2008Mistrzostwa świata juniorówSprint drużynowo(z Karolem Kasprzykiem oraz Grzegorzem Drejgierem)3
2008Mistrzostwa Europy juniorówSprint drużynowo(z Karolem Kasprzykiem oraz Grzegorzem Drejgierem)3
2012Mistrzostwa Europy do lat 23Sprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem oraz Grzegorzem Drejgierem)3
2014Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem, Grzegorzem Drejgierem oraz Mateuszem Lipą)1
2015Mistrzostwa EuropySprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem oraz Grzegorzem Drejgierem)2
2015Mistrzostwa PolskiKeirin1
2015Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem oraz Grzegorzem Drejgierem)1
2016Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem oraz Mateuszem Rudykiem)1
2017Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem, Mateuszem Rudykiem oraz Mateuszem Lipą)2
2018Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem, Mateuszem Rudykiem oraz Mateuszem Lipą)1
2019Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Mateuszem Rudykiem oraz Krzysztofem Makselem)1
2020Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Krzysztofem Makselem, Mateuszem Rudykiem oraz Cezarym Łączkowskim)1
2021Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Mateuszem Rudykiem oraz Krzysztofem Makselem)1
2022Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Mateuszem Rudykiem oraz Krzysztofem Makselem)1
2023Mistrzostwa PolskiSprint drużynowo(z Mateuszem Rudykiem oraz Tomaszem Dobrzyńskim)1
2024Mistrzostwa EuropySprint drużynowo(z Mateuszem Rudykiem, Danielem Rochną oraz Maciejem Bieleckim)3

Urszula Łoś (ur. 18 lutego 1994 w Warszawie) – polska zawodowa kolarka torowa, specjalizująca się w dyscyplinach krótkodystansowych. Zawodniczka Autonomicznej Ludowej Kolarskiej Sekcji Stali Grudziądz.

Osiągnięcia sportowe

W 2016 roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy U-23 dla juniorów do lat 23, które odbywały się w Montichiari we Włoszech. Tam, wraz ze swoją koleżanką z drużyny Katarzyną Kirschenstein, zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym kobiet. We wrześniu tego samego roku Łoś została Mistrzynią Polski Elity w wyścigu na 500m podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym. Na tych samych zawodach Łoś zdobyła jeszcze trzy inne krążki: srebrny medal w sprincie drużynowym (w parze z Aleksandrą Tołomanow), brązowy medal w sprincie indywidualnym kobiet oraz brązowy medal w. Miesiąc później, podczas Torowych Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich w kategorii U-23, Łoś zajęła drugie miejsce w wyścigu na 500 m oraz trzecie miejsce w keirinie.

W 2017 roku Łoś i Tołomanow zostały Mistrzyniami Polski Elity w sprincie drużynowym kobiet podczas Mistrzostw Polski 2017. Urszula zdobyła tam również brązowy krążek w sprincie indywidualnym kobiet. W 2018 roku Łoś zdobyła trzy złote medale podczas Mistrzostw Polski: w wyścigu na 500 m, w sprincie indywidualnym kobiet oraz w keirinie. W sprincie drużynowym kobiet uplasowała się wraz Kirschenstein na drugiej pozycji. Pod koniec 2018 Urszula Łoś osiągnęła swój debiutancki światowy sukces i zdobyła pierwszy medal na Pucharze Świata, który odbywał się w Londynie, gdzie zajęła trzecie miejsce w keirinie kobiet.

Na początku 2019 roku Łoś wraz ze swoją koleżanką z drużyny Marleną Karwacką zdobyła trzecie miejsce w nowozelandzkim Cambridge podczas Pucharu Świata w sezonie 2018-2019. Następnie Łoś wzięła udział w Igrzyskach Europejskich 2019 w Mińsku na Białorusi, gdzie razem z Karwacką zajęła czwarte miejsce w sprincie drużynowym kobiet oraz indywidualnie piąte miejsce w keirinie. We wrześniu 2019 Łoś zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Elity w keirinie oraz sprincie indywidualnym. W dalszej części 2019 roku Łoś i Karwacka zdobyły srebrny medal w sprincie drużynowym podczas Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Cambridge w Nowej Zelandii, a tydzień później obie zdobyły złoty medal w tej samej konkurencji na Pucharze Świata w australijskim Brisbane. W ostatniej turze Pucharu Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2019–2020, która odbyła się w Milton w Kanadzie, kolarki ponownie zdobyły srebrny medal, wygrywając w ten sposób całą klasyfikację Pucharu Świata w sprincie drużynowym kobiet.

26 lutego 2020 Łoś i Karwacka zajęły siódme miejsce w sprincie drużynowym kobiet podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym 2020 odbywających się w Berlinie w Niemczech, co zapewniło pierwszą w historii Polskich sprinterek kwalifikację olimpijską do Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

W październiku 2020 roku Urszula zdobyła aż 5 krążków podczas Mistrzostw Polski Elity w kolarstwie torowym organizowanych w Pruszkowie. Trzy tytuły Mistrza Polski Elity uzyskała w sprincie indywidualnym, wyścigu na 500m oraz sprincie na 250m ze startu zatrzymanego. Następnie srebrny medal zdobyła w sprincie drużynowym razem z zawodniczkami klubu Stal Grudziądz, Mają Tracką oraz Natalią Głowacką. Ostatecznie brązowy medal wywalczyła w keirinie.

Zobacz również

Turniej Lekkoatletyczny „Małego Mistrza”

Turniej Lekkoatletyczny „Małego Mistrza”

Na stadionie w Dobryninie odbył się Lekkoatletyczny Turniej „Mały Mistrz”. W turnieju wzięło udział 110 dzieci z 5 szkół: ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Szkoły Podstawowej Dobryninie,  Szkoły Podstawowej w Kiełkowie oraz  Szkoły Podstawowej w Łączkach Brzeskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach: biegu na 60m przez płotki, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie […]

Więcej
Ostatni tydzień zgłoszeń do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27

Ostatni tydzień zgłoszeń do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27

Pozostał już tylko tydzień na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie nowe […]

Więcej
Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

Festyn sportowy Małych Mistrzów w SP 19 w Legnicy.

W dniu 29 maja 2026r, w Szkole Podstawowej Nr 19 w Legnicy, odbył się międzyszkolny festyn sportowy „Sportowo, zdrowo i wesoło” w ramach programu „Mały Mistrz” finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki i SZS „Dolny Śląsk”. W wydarzeniu uczestniczyło około 120 uczniów klas I–III, a jego głównym celem była promocja aktywności fizycznej, integracja uczniów […]

Więcej
Przejdź do treści