
Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu z przyjemnością zawiadamia, że po otrzymaniu dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki może, wspólnie z dolnośląskimi szkołami, kontynuować realizację programu Mały Mistrz w naszym województwie.
Informujemy, że po raz pierwszy umowa na realizację programu została podpisana na okres dwuletni, tak, że ramy programu nie zmienią się w latach 2026-27.
Wg tej umowy program Mały Mistrz będzie prowadzony w 2026 roku zgodnie z Założeniami https://docs.google.com/…/1zE2QtsKd6qF…/edit… i następującymi ustaleniami:
Edycja 2026 została podzielona na 2 okresy:
· w okresie 16.02.2026 – 26.06.2026 program może być realizowany w 745 klasach kontynuujących działania z I półrocza roku szkolnego 2025/26
· w czerwcu 2026 roku zostanie ogłoszony nabór klas, które realizować będą program w okresie 1.09.2026 – 18.12.2026. Będą to obecne klasy I i II kontynuujące program rozpoczęty w roku szkolnym 2025/26 oraz nowe klasy; przede wszystkim klasy I rozpoczynające naukę w szkołach od września 2026, które zastąpią klasy III, które zakończyły naukę w czerwcu oraz ew. inne szkoły i klasy w miarę posiadanego limitu
Szkoły realizujące program w I i II okresie będą mogły skorzystać z możliwości organizacji Wywiadówek z Kultury Fizycznej i Lekcji z Mistrzem. W wybranych szkołach będą mogły się odbyć specjalne imprezy sportowo-rekreacyjne promujące program dla dzieci z kilku okolicznych szkół.
Do wszystkich szkół i nauczycieli, którzy wyrazili wolę kontynuacji programu zostały dzisiaj wysłane maile z informacjami dotyczącymi finansowania programu oraz drukami umów dla nauczycieli wychowania fizycznego i umów o nieodpłatne udostępnienie obiektów. Prosimy o jak najszybsze odesłanie nam wypełnionych druków.
A od poniedziałku 16 lutego rozpoczynają się lekcje wychowania fizycznego w programie Mały Mistrz prowadzone wspólnie przez nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej.
Powodzenia w realizacji i jak największej ilości zadowolonych z nich dzieci![]()
![]()
![]()
![]()
![]()


Pozostało już tylko kilka dni na zgłoszenia szkół do programu Mały Mistrz na rok szkolny 2026/27 !!!! Przypominamy, że do programu szkoły podstawowe naszego województwa, kontynuujące program, mogą zgłosić nowe i stare klasy I i II oraz trzecie, które kontynuować będą rozpoczęte w tym roku działania w klasach II. Zapraszamy serdecznie do udziału w programie […]

W województwie śląskim dobiegła końca kolejna seria spotkań z rodzicami, realizowana w ramach programu „Mały Mistrz”. Edukacja i zaangażowanie opiekunów stanowią istotny element tego projektu. Formuła spotkań opierała się na połączeniu wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi. Rodzice nie tylko wysłuchali wielu prelekcji, ale również brali aktywny udział w ćwiczeniach fizycznych, co miało na celu lepsze […]

2 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej w Osielsku odbył się Event Małego Mistrza, którego celem była promocja aktywności fizycznej oraz zachęcanie dzieci do uczestnictwa w różnorodnych formach ruchu. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali przygotowane zadania i konkurencje sprawnościowe. Podczas eventu dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, torach […]